خوردن عناب گلدانی موجب ایجاد سرطان رحم در زنی شد

میوه عناب گلدانی همچنین سرشار از ویتامین C است که تصور می شود خواص ضد سرطانی قوی دارد. یک مطالعه روی موش نشان داد که تزریق ویتامین C با دوز بالا باعث از بین رفتن سلول های سرطانی تیروئید می شود.

به علاوه، مطالعات لوله آزمایش نشان داده است که عصاره عناب انواع مختلفی از سلول های سرطانی از جمله سلول های سرطانی تخمدان، دهانه رحم، سینه، کبد، روده بزرگ و پوست را از بین می برد.

محققان معتقدند که فواید در درجه اول نتیجه ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در میوه است. با این حال، بیشتر این مطالعات بر روی حیوانات یا لوله‌های آزمایش انجام شده است، بنابراین قبل از اینکه بتوان نتیجه‌گیری قطعی کرد، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

ممکن است هضم را بهبود بخشد. محتوای فیبر بالای عناب ممکن است به بهبود هضم کمک کند. حدود 50 درصد از کربوهیدرات موجود در میوه از فیبر است که به دلیل اثرات مفید گوارشی آن شناخته شده است.

عناب

این ماده مغذی به نرم شدن و حجیم شدن مدفوع شما کمک می کند. در نتیجه، حرکت غذا از طریق دستگاه گوارش شما را تسریع می کند و یبوست را کاهش می دهد.

علاوه بر این، عصاره عناب ممکن است به تقویت پوشش معده و روده شما کمک کند و خطر آسیب ناشی از زخم، آسیب و باکتری‌های مضری را که ممکن است در روده شما وجود دارد کاهش دهد.

در یک مطالعه، عصاره پلی ساکارید عناب پوشش روده موش های مبتلا به کولیت را تقویت کرد که علائم گوارشی آنها را بهبود بخشید. در نهایت، فیبر موجود در عناب ممکن است به عنوان غذا برای باکتری های مفید روده شما عمل کند و به آنها اجازه رشد و غلبه بر باکتری های مضر را بدهد.

عناب سرشار از آنتی اکسیدان است. مطالعات حیوانی و لوله آزمایش نشان داده است که عصاره میوه عملکرد مغز، ایمنی و هضم را بهبود می بخشد. با این حال، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است. برای اکثر مردم، میوه عناب برای خوردن بی خطر است.

با این حال، اگر از داروی ضد افسردگی ونلافاکسین یا سایر مهارکننده‌های بازجذب سروتونین نوراپی نفرین استفاده می‌کنید، باید از عناب اجتناب کنید، زیرا ممکن است با این داروها تداخل داشته باشد.