سس سویا کوچک در آلمان جایگزین داروی دیابت شد

سس سویا کوچک یک چاشنی خوش طعم است که در انواع غذاها و غذاها استفاده می شود.

می توان آن را از طریق تخمیر طبیعی یا هیدرولیز شیمیایی تولید کرد. هر روش تولید منجر به طعم و مشخصات سلامتی کاملاً متفاوتی می شود.

خوردن سس سویا ممکن است خطراتی برای سلامتی داشته باشد. با این حال، بدترین آنها مربوط به انواع شیمیایی تولید شده است و می توان با استفاده از سس سویا تخمیر شده طبیعی از آنها جلوگیری کرد.

سس سویا ممکن است برخی از فواید سلامتی را نیز داشته باشد، اما تحقیقات بیشتری برای تایید اینکه آیا این سس برای انسان کاربرد دارد یا خیر، مورد نیاز است.

به طور کلی، مانند بسیاری از غذاها، سس سویا را می توان در حد اعتدال به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم میل کرد.

سس سویا کوچک

سس سویا یکی از بهترین راه ها برای افزودن اومامی طعمی پیچیده، شور و خوش طعم  به غذاها است. به طور گسترده در غذاهای آسیایی استفاده می شود، همچنین بسیار متنوع است و می تواند در بسیاری از انواع مختلف غذا استفاده شود.

با این حال، اگر مجبور به اجتناب از گلوتن هستید، ممکن است تعجب کنید که آیا سس سویا با نیازهای غذایی شما مطابقت دارد یا خیر.

این مقاله بررسی می‌کند که آیا سس سویا فاقد گلوتن است یا خیر، چه مارک‌هایی را انتخاب کنید و یک جایگزین سس سویا بدون گلوتن.

سس سویا به طور سنتی با گندم و سویا درست می‌شود که نام «سس سویا» را کمی گمراه‌کننده می‌کند.

سس معمولاً با ترکیب سویا و گندم خرد شده و اجازه دادن به این دو تا چند روز در آب نمک حاوی کشت های کپک تخمیر می شود.

بنابراین، بیشتر سس های سویا حاوی گلوتن از گندم هستند.

با این حال، یک گونه به نام تاماری اغلب به طور طبیعی بدون گلوتن است. در حالی که تاماری سنتی ژاپنی حاوی مقدار کمی گندم است، بیشتر تاماری که امروزه تولید می شود فقط با استفاده از سویای تخمیر شده تهیه می شود.