محدودیت مصرف تن ماهی درجه یک در آمریکا استارت خورد

بین سال‌های 2000 و 2020، حداقل 1 شیوع مرتبط با تن ماهی درجه یک به سیستم گزارش‌دهی شیوع شیوع ملی CDC (NORS) گزارش شد که باعث 3 بیماری شد و هیچ بستری یا مرگی در بیمارستان وجود نداشت.

دو مورد از معدود شیوع بیماری های غذایی ثبت شده مرتبط با کنسرو ماهی تن در ایالات متحده شامل دو مورد بوتولیسم در کالیفرنیا در آوریل 2009 بود.

هر دو مورد پس از مصرف کنسرو ماهی تن در بیمارستان بستری شدند، اما هیچ کدام فوت نکردند.

بوتولیسم یک بیماری بالقوه کشنده است که توسط نوروتوکسین تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می شود.

این سم به طور طبیعی در خاک و روده ماهی ها، حیوانات، حشرات و پرندگان یافت می شود.

انسان معمولاً از طریق خوردن غذاهایی که در محیط های بی هوازی ذخیره شده اند در معرض سم قرار می گیرند که کلستریدیوم بوتولینوم را امکان پذیر می کند.

تن ماهی

رشد باکتری ها، به طور معمول در غذاهای کنسرو شده که در طول فرآیند کنسرو کردن، استریل شده اند.

بیشتر محصولات تازه حاوی باکتری در بیرون هستند، اما باکتری کلستریدیوم بوتولینوم فقط در شرایط بی هوازی رشد می کند، بنابراین مصرف این غذاها بی خطر است.

در اوایل سال 2019، پانزده مورد عفونت ناشی از سویه سالمونلا نیوپورت در هشت ایالت گزارش شد.

شواهد ردیابی این موارد را به ماهی تن خام منجمد شده توسط Jensen Tuna Inc. که در Houma، لس آنجلس فرآوری شده و از JK Fish در ویتنام وارد شده بود، مرتبط می کند.

از پانزده نفر مبتلا به بیماری گزارش شده، سن بین 24 تا 85 سال بود که در آن دو نفر در بیمارستان بستری شدند و هیچ مرگ و میر گزارش نشد.

بررسی تاریخچه مصرف غذا نشان داد که 75 درصد از موارد، یک هفته قبل از مریض شدن، سوشی را از رستوران می‌خوردند.

از طریق این مصاحبه‌ها، ماهی تن منجمد شده از جنسن تن به‌عنوان منبع احتمالی شیوع شناسایی شد که متعاقباً منجر به فراخوانی توسط جنسن تن ماهی‌های تن منجمد شد.