پیرزنی در لوله های پلی اتیلن فاضلابی گل پرورش می دهد

اندازه این لوله ها از 10 تا 1000 میلی متر متغیر است. لوله های پلی اتیلن قادر به مقابله با فشار 2.5 – 16 اتمسفر هستند. آنها نوسانات دما از -40 تا +40 درجه سانتیگراد را تحمل می کنند.

لوله های پلی اتیلن فاضلابی یک اشکال نسبتاً ملموس دارند مقاومت در برابر حرارت کم. این نوع لوله های پلاستیکی نباید برای ساخت سیستم های فاضلابی که از طریق آن آب گرم تخلیه می شود استفاده شود.

لوله های پلی وینیل کلراید (PVC). این نوع لوله های پلاستیکی برای ساخت سیستم های فاضلاب مناسب ترین است. لوله های پی وی سی در سایزهای 16 تا 500 میلیمتر موجود می باشد.

لوله های پی وی سی به راحتی دمای آب تا 90 درجه سانتیگراد را تحمل می کنند. چنین لوله هایی فشار را در محدوده 6-46 اتمسفر تحمل می کنند. لوله های پی وی سی کاملا بادوام هستند. آنها نمی سوزند، قادر به هدایت جریان الکتریکی و تحمل قرار گرفتن در معرض انواع معرف های شیمیایی نیستند.

لوله های پلی پروپیلن. به آنها پلی بوتن نیز می گویند. چنین لوله هایی با درجه حرارت تا +110 درجه سانتیگراد مقابله می کنند. لوله های پلی پروپیلن اغلب برای نصب سیستم های فاضلاب و همچنین سیستم های آب گرم استفاده می شود.

لوله

در فروش می توانید لوله های پلی پروپیلن را در اندازه های 16 تا 110 میلی متر پیدا کنید. فشار کاری این نوع لوله های پلاستیکی بیش از 20 اتمسفر نمی باشد. لوله های پلی پروپیلن با جوش گرم به هم متصل می شوند.

لوله های فلزی پلیمری (PEX). اندازه این لوله ها بین 16-63 میلی متر است. لوله های فلزی پلیمری در بین انواع لوله های پلاستیکی قوی ترین و بادوام ترین هستند. خم شدن آنها آسان است.

برش و اتصال این لوله ها آسان است. لوله های فلزی پلیمری دمای کاری 40 تا 95 درجه سانتیگراد دارند. لایه آلومینیومی باعث افزایش مقاومت لوله ها در برابر خوردگی می شود.

ابعاد لوله های پلاستیکی فاضلاب بستگی به نوع خاصی از فاضلاب دارد که برای آن استفاده می شود. دو نوع سیم کشی فاضلاب وجود دارد: داخلی و خارجی. این سیستم فاضلاب داخلی است که در داخل خانه و آپارتمان اجرا می شود.

تمام لوله های دیگر متعلق به سیستم فاضلاب خارجی است. سیستم فاضلاب خارجی از لوله های پلاستیکی به ابعاد 110 میلی متر ساخته شده است. قطر لوله های پلاستیکی فاضلاب خانگی از 16 تا 50 میلی متر متغیر است.

لوله های با قطر زیاد در سیستم های زهکشی استفاده می شود.