گز 80 درصد برای اولین بار در روسیه تولید شد

یک نوع گز 80 درصد وجود دارد اما طعم های مختلفی دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، آن را با پسته و عطر با گلاب میل کردیم. اما می توانید به جای پسته بادام تفت داده شده را جایگزین کنید و به جای گلاب از هل استفاده کنید، پس طعم دهنده های مختلف درست کنید.

می توانید مقداری زعفران نیز به دستور غذا اضافه کنید و رنگ سفید خالص آن را تغییر دهید و به این ترتیب زرد طلایی زیبایی ایجاد کنید. اینها تغییراتی است که در ظاهر و طعم شیرینی گز اعمال می کنید

وزن هر آبنبات گز 80 درصد تقریباً 25 تا 50 گرم است. این یک غذای پرکالری با 239 کالری در هر 3.5 اونس است که 67 کالری آن از چربی است. همچنین شامل 4.9 گرم پروتئین، 1.8 گرم فیبر غذایی و 55 گرم کربوهیدرات است.

مانند بسیاری از آب نبات ها، قند زیادی با 34.7 گرم در 100 گرم دارد. بنابراین اگر رژیم لاغری دارید مراقب باشید زیرا باعث توقف کاهش وزن شما می شود و به دلیل میزان قند آن چاق خواهید شد. همچنین برای افراد دیابتی بسیار مضر است.

گز

اگر گیاه خوار هستید و می خواهید گز 80 درصد بچشید چون نوعی شیرینی است و هیچ گوشتی در دستور پخت آن وجود ندارد. بنابراین برای رژیم غذایی شما در دسترس و مناسب است.

تنها ماده‌ای که یک گیاه‌خوار می‌تواند تیز کند، تخم‌هایش است که نمی‌توان آن‌ها را با هیچ چیز دیگری جایگزین کرد. بنابراین متاسفیم که وگان ها نمی توانند این شیرینی های خوشمزه را بچشند.

همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید گز 80 درصد را در مهمانی هایی مانند مهمانی های کیتی، پاتلاک و شب های بازی سرو کنید. اما مهم‌ترین مناسبتی که آن را سرو می‌کنید، در عید نوروز است که میهمانانتان برای دید و باز می‌آید.

همچنین می توانید آن را به عنوان عصرانه با یک فنجان چای تازه داغ ایرانی در یک جمع دوستانه میل کنید.